MO MZ, kterým se stanovují podmínky pro osobní přítomnost dětí a žáků na vzdělávání nebo při poskytování školských služeb, podmínky výkonu práce zaměstnanců škol a školských zařízení, další MO MZ o nošení OP dýchacích cest s účinností od 31.8.,o omezení maloobch. prodeje, více v příl.

Vláda projednala 16.8. a schválila další vlnu rozvolnění od 1. září, také podmínky za jakých se vrátí žáci do škol.
Žáci se budou testovat 1., 6., a 9. září. Pokud se dítě odmítne nechat testovat, bude muset nosit ochranu dýchacích cest. Doložit ale budou moci žáci negativní test z jiného odběrového místa.Výjimku budou mít očkovaní. Stejná pravidla pak budou platit i pro zaměstnance školy.
Schválené další rozvolnění koronavirových opatření, a to od 1. září:
Zvýší se kapacita kulturních či sportovních akcí.
Zoologické zahrady budou nově také bez kapacitních omezení. Musí být ale umožněn rozestup 1,5 metru.
Rozvolnění se dotkne i restaurací.Tam bude nově moci sedět u stolů 6 lidí namísto dosavadních 4.

Výsledky zde:https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-mimoradneho-jednani-vlady--16--srpna-2021-190256/>

MO MZ -screeningove-testovani-ve-skolach-od-31-08.pdf.zip (1012.08 kB)

Vláda na svém jednání dne 19.8. rozhodla, že preventivní testy na covid-19 budou mít od září hrazené z prostředků zdravotního pojištění pouze osoby do 18 let, lidé mezi první a druhou dávkou očkování a pak ti, kteří budou mít od lékaře potvrzenou kontraindikaci očkování. Tyto testy slouží například k prokázání bezinfekčnosti při cestování, návštěvě restaurací nebo kulturních a sportovních akcí.
Až dosud platilo, že nárok na úhradu preventivních testů mají všechny pojištěné osoby. A to na jeden antigenní test týdně a dva PCR testy měsíčně. Od září bude preventivní testování hrazeno jen osobám do 18 let a rozočkovaným lidem, kteří jsou mezi 1. a 2. dávkou, nebo jim ještě neuplynulo 14 dní od 2. dávky či v případě Janssenu 14 dní od 1. dávky. Bezplatné preventivní testy budou mít také lidé, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat. Hrazené i nadále budou testy indikované lékařem.

MO MZ -screeningove-testovani-ve-skolach-od-31-08.pdf.zip

Typ souboru: ZIP Archiv, Velikost: 1012,08 kB